مزایای سقف شیبدار

تیم پوریانی در امور سربندی ، سقف شیبدار ، آلاچیق ، نصب سفال سقف و روف تایل با تیم مجرب همراه شماست . 0911959822

سفال طبرستان، محصولی آمیخته با فرهنگ ایران زمین قریب به نیم قرن  است که در بناهای ایرانی، به عنوان یکی از پرطرفدارترین پوشش های بام به شمار می رود.
در حال حاضر و با توجه به طیف وسیعی از انواع پوشش سقف که در بازار موجود است،
سفال همچنان جایگاه خود را به عنوان رقیب سنتی در میان سایر پوشش سقف شیروانی ها حفظ کرده و همچنان طرفداران ویژه ای دارد. چشم انداز سنتی که این پوشش به بنا می بخشد .
در کنار کیفیت بالا و ماندگاری سبب گردیده تا همواره نام سفال طبرستان یا سفال بام در صنعت ساختمان خصوصا در سقف شیبدار برجسته و ماندگار باشد .
استفاده از ماده طبیعی با نام خاک رس با حداقل افزودنی ها، به عنوان هسته اصلی تشکیل دهنده این پوشش با پخت طبیعی و ثابت ماندن رنگ آن از جمله مزایای دیگر این پوشش است.
ماحصل گرد هم آمدن هنر باستانی با مواد طبیعی، محصولی بی نظیر از لحاظ کیفی، زیبایی، ماندگاری، مقاوم در برابر کلیه شرایط آب و هوایی و سازگار با محیط زیست می باشد.

قیمت هر متر مربع سفال طبرستان را میتوانید از ما جویا شوید .

مزایای سقف شیبدار

7 مزیت کاربردی سقف های شیروانی را بشناسیم!

  • تخلیه سریع برف و باران: بدون شک اصلی‌ترین دلیل استفاده از شقف شیب‌دار در میان مزایا و معایب سقف های شیروانی، مزیت بزرگ تخلیه فوری و سریع برف و باران از روی بام است؛ موردی که فشار وزن این نزولات را در کمترین زمان ممکن از روی سقف برداشته و به دوام بالا و ایمنی سقف کمک زیادی می‌کند.
  • مقاومت در برابر زلزله: یکی دیگر از دلایل کاربرد سقف‌های شیروانی، مقاومت جالبی است که این نوع سقف در برابر زلزله دارد. برخلاف نمونه‌های بتنی و تیرچه بلوک، این سقف در برابر لرزش‌های زلزله از خود انعطاف به‌خرج داده و کمتر دچار آسیب می‌شود. این مزیت به دلیل ساختار خاص این نوع سقف شکل گرفته و در محافظت از ساختمان تاثیرگذار است.
  • کمک به تهویه بهتر: به‌دلیل فضای خالی موجود در سقف‌های شیروانی، امکان گردش هوای بهتری در ساختمان‌هایی با این نوع سقف فراهم شده و تهویه هوا در آنها به آسانی صورت می‌گیرد. بر این اساس با نصب سقف شیروانی و بدون صرف هزینه بالاتر می‌توان از گردش مطلوب هوا در فضای زیرین آن بهره برد.
  • افزودن فضای اضافه به ساختمان: شیروانی با فضای خالی که دارد بر فضای بالایی ساختمان افزوده و محیط را بزرگ‌تر و دلبازتر می‌کند. این نوع سقف، هم‌چنین به دلیل نصب عایق در لایه زیرین شیروانی، آن را در برابر نفوذ سرما و گرما مصون نموده و از اتلاف انرژی در آن جلوگیری می‌کند.
  • نمای زیبا: به‌جرات می‌توان گفت نمای جذاب شیروانی و تنوع رنگی آن، یکی از زیباترین انواع سقف را ایجاد کرده است. در میان مزایا و معایب سقف های شیروانی، این زیبایی به‌عنوان یکی از نقاط قوت مهم آن محسوب می‌شود.
  • وزن کم و آسیب کمتر: سقف‌های شیروانی که از بتن و فولاد چندانی استفاده نمی‌کنند، نسبت به نمونه‌های بتنی و تیرچه بلوک وزن به‌مراتب کمتری دارند. این مورد، هنگام بروز حوادث طبیعی یا ریزش احتمالی سقف، به آسیب و خسارات مالی کمتر منجر می‌شود.
  • ساخت سریع و نصب آسان: ساخت سقف شیروانی نسبت به انواع بتنی و تیرچه بلوک به زمان کمتر و تکنیک ساده‌تری نیازمند است. گرچه تخصص لازم را نیز می‌طلبد و برای ساخت آن باید به مهندسین مربوطه مراجعه نمود. این مورد را می‌توان در میان مزایا و معایب سقف های شیروانی منظور نموده و به‌ آن توجه ویژه داشت.
تماس با ما