سقف شیبدار چیست؟

تیم پوریانی در امور سربندی ، سقف شیبدار ، آلاچیق ، نصب سفال سقف و روف تایل با تیم مجرب همراه شماست . 0911959822

سفال طبرستان، محصولی آمیخته با فرهنگ ایران زمین قریب به نیم قرن  است که در بناهای ایرانی، به عنوان یکی از پرطرفدارترین پوشش های بام به شمار می رود.
در حال حاضر و با توجه به طیف وسیعی از انواع پوشش سقف که در بازار موجود است،
سفال همچنان جایگاه خود را به عنوان رقیب سنتی در میان سایر پوشش سقف شیروانی ها حفظ کرده و همچنان طرفداران ویژه ای دارد. چشم انداز سنتی که این پوشش به بنا می بخشد .
در کنار کیفیت بالا و ماندگاری سبب گردیده تا همواره نام سفال طبرستان یا سفال بام در صنعت ساختمان خصوصا در سقف شیبدار برجسته و ماندگار باشد .
استفاده از ماده طبیعی با نام خاک رس با حداقل افزودنی ها، به عنوان هسته اصلی تشکیل دهنده این پوشش با پخت طبیعی و ثابت ماندن رنگ آن از جمله مزایای دیگر این پوشش است.
ماحصل گرد هم آمدن هنر باستانی با مواد طبیعی، محصولی بی نظیر از لحاظ کیفی، زیبایی، ماندگاری، مقاوم در برابر کلیه شرایط آب و هوایی و سازگار با محیط زیست می باشد.

قیمت هر متر مربع سفال طبرستان را میتوانید از ما جویا شوید .

سقف شیبدار چیست؟

سقف های شیبدار که گاهی تحت عنوان سقف شیروانی نیز شناخته می‌شود، به دلیل طراحی به کار رفته در آن و نوع کاربری این سقف، به این نام شهرت یافته. یکی از نکات مهم در زمان استفاده از سقف های شیبدار برای ساختمان‌ها، توجه به شرایط اب و هوایی منطقه می‌باشد. این سقف‌ها در بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف بی‌رویه‌ی انرزی تاثیر بسزایی دارد. در مقایسه‌ی سقف شیبدار با سایر سبک‌های سقف ساختمان از جمله مسطح، گنبدی، منحنی و …، این نوع سقف‌ها به عنوان بهترین عایق نگهدارنده‌ی انرژی و حرارت شناخته شده است.

سقف های شیبدار به دلایل مختلفی از جمله: تنوع بالا، نصب آسان، صرفه جویی در زمان، پرتی کم در مصالح ساختمانی، امنیت بالا در برابر آتش سوزی، سازگاری با ظرایط اقلیمی، دوام بالا و ظاهر زیبا بیشتر از سقف‌های مسطح در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دلیل استفاده از سقف شیبدار

در مناطقی که اکثرا دارای آب و هوای بارانی هستند، از سقف های شیبدار به وفور استفاده می‌شود. دلیل آن هم، جلوگیری از تجمع آب باران در پشت بام منازل و آسیب رساندن به مصالح مورد استفاده در آن است.

تماس با ما